thumb

Adršpašské skaly a okolie, Česká republika

1. deň. Odchod zo Šale o 6.00 hod. - Dom kultúry, z Bratislavy o 6.50 hod. - OC IKEA. Návšteva benediktínskeho kláštora Broumov -jednej  z najznámejších barokových kultúrnych pamiatok v Čechách. Natáčali sa tu niektoré známe filmy a seriály (F. L. Věk). Prehliadka unikátnej knižnice so 17 tis. zväzkami, kostola sv. Vojtecha s bohatou výzdobou, kde je kópia Turínskeho plátna z roku 1951. Možnosť prehliadnuť si podzemie kláštora, kde je uložených 34 múmii z  farského kostola vo Vamberku. Súčasťou komplexu je aj kláštorná záhrada a cintorín s dreveným kostolíkom Panny Márie – najstaršou dochovanou drevenou sakrálnou stavbou v strednej Európe. Vo večerných hodinách ubytovanie.

2. deň. Raňajky, celodenná prehliadka Adršpašsko - teplických skál – Teplický skalný okruh (turistický okruh cca 3 hod.)  a Adršpašské skalné mesto (turistický okruh cca 2 hod.). Monumentálna krása divokého skalného labyrintu tvarovaného po stáročia vodou a vetrom berie dych, lokalita patrí k najobdivovanejším prírodným úkazom v Čechách a je najrozsiahlejším skalným labyrintom v Strednej Európe. Počas turistickej prehliadky čakajú návštevníkov vyhliadkové plošiny, rebríky, skaly rôznych tvarov s príznačnými pomenovaniami, labyrinty skál a vodopády. Medzi najzaujímavejšie patria: Myšacia diera, Krakonošov zub či Milenci. Nezabudnuteľný zážitok je plavba loďkou po jazere s miestnym prievozníkom, ktorý porozpráva rôzne fakty a zaujímavosti nielen o skalách, ale aj  o príšerách a vodníkoch. Po prehliadke ubytovanie.

3. deň. Raňajky, zastávka na prekrásnej priehrade Les Království na rieke Labe ležiacej pri samote Tešnov, ktorá je vďaka svojej jedinečnosti vyhľadávaným cieľom turistov. Presun do unikátnej zoologickej záhrady SAFARI park Dvůr Králové, nezabudnuteľná prehliadka pre malých i veľkých po „africkom“ safari, fakultatívne jazda vyhliadkovým vláčikom, pozorovanie zvierat v tesnej blízkosti vo voľnom výbehu, rôzne pavilóny a expozície od pavilónu šeliem po vodný svet. V poobedňajších hodinách transfer na Slovensko, príchod do Šale v neskorých večerných hodinách.

 

Cena: 132 EUR/osoba, zvýhodnená cena pre člena ZO ECHOZ: 117 EUR/osoba.

Cena obsahuje: doprava luxusným autobusom zo Šale a z Bratislavy, poistenie, sprievodca CK, ubytovanie 2x v hoteli 2*/3* s raňajkami a miestna pobytová taxa. Príplatok za jednolôžkovú izbu:  60.- EUR/2 noci.

Orientačné ceny vstupov: 500 CZK.

 

 

Informácie a záväzné prihlášky: 
Mgr. M. Csányiová, do 31.8.2017
maria.csanyiova@duslo.sk  
tel.: 031/775 25 35, mobil: 0918 479 067.

Zájazd sa uskutoční pri naplnení autobusu 42 účastníkmi.
Povinné údaje nahlasovaných osôb:
meno, adresa, dátum narodenia, mobilný kontakt.