thumb

Švajčiarsko

Program:

1. deň – odchod zo Šale od DK a z Bratislavy od divadla ARENA v ranných hodinách. Zastávka v meste Vaduz, v hlavnom meste jedného z najmenších Európskych štátov – Lichtenštajnska. Ubytovanie a nocľah.
2. deň – raňajky, prehliadka mesta Luzern, v ktorom sa nachádza najstarší drevený krytý most – Kaplnkový most s Vodnou vežou, prehliadka centra mesta, mestské hradby s historickými domami, návšteva katedrály sv. Leodegarda, Jezuitský kostol, Most vetešníkov, Leví pamätník – symbol mesta. Lev bol vyrezaný z prírodnej skaly na pamiatku hrdinskej smrti švajčiarskych žoldnierov. Popoludní jazda najstrmšou zubačkou na svete na horu Pilatus (2128 m n. m.) opradenú mnohými legendami. Naskytne sa neopakovateľný výhľad na známe hory Rigi, Säntis, Titlis a nemecký Schwarzwald. Ubytovanie, nocľah.
3. deň – raňajky, presun do hlavného mesta Švajčiarska - Bernu. Prehliadka centra mesta zapísaného na zoznam UNESCO. Vďaka šiestim kilometrom arkád sa staré mesto môže pýšiť jednou z najdlhších krytých obchodných promenád v Európe. Prehliadka hodinovej veže Zytglogee, najväčšia katedrála Švajčiarska Münster, federálny palác, medvedí park, ružová záhrada, ktorá poskytuje pekný panoramatický výhľad na staré centrum mesta. V prípade záujmu možnosť jazdy vlakom do najvyššej železničnej stanice v Európe neďaleko Interlakenu. Presun do historického Thunu so starými meštianskymi domami, bohatou kvetinovou výzdobou a dominantným stredovekým hradom z 12. storočia. Plavba po Thunskom jazere s výhľadom na okolitú krajinu. Ubytovanie v okolí Ženevy.
4. deň – raňajky, prehliadka Ženevy, mesta ležiaceho pri Ženevskom jazere obklopeného pohoriami Álp a Švajčiarskou Jurou. Je sídlom mnohých medzinárodných organizácií, centrom bankovníctva a známe výrobou hodiniek a klenotníctvom. Celodenná prehliadka mesta začína návštevou a komentovanou prehliadkou Paláca národov – európskeho sídla OSN. Ďalej pokračuje centrom mesta, návštevou katedrály sv. Petra, kde sú zachované okrem iného aj vzácne mozaiky zo 14. storočia. Z jej veže je jedinečná vyhliadka na Ženevské jazero s fontánou Jet d’eau. Voda z fontány strieka do výšky 140 metrov rýchlosťou 200 km/h a pôvodne slúžila ako poistná záklopka pre vodné zdroje pre mesto. Vo večerných hodinách odchod na Slovensko.
5. deň – príchod na Slovensko v dopoludňajších hodinách.

Cena: 265 EUR, pre člena ZO ECHOZ: 250 EUR.
Cena obsahuje: doprava luxusným autobusom zo Šale a z Bratislavy, 3x ubytovanie, kontinentálne raňajky,  poistenie, sprievodca CK a prehliadky podľa programu – bez vstupov.
Doplatok za 1-lôžkovú izbu: 105 € / 3 noci.
Záväzné prihlášky iba mailom: maria.csanyiova@duslo.skdo 30.04.2018.
Povinné údaje všetkých prihlásených osôb: Meno, adresa bydliska, dátum narodenia a mobilný telefónny kontakt.

Poznámka: zájazdy sú katalógové, preto našimi záujemcami iba dopĺňame počty. Ak máte vážny záujem, hláste sa čo najskôr.